V kurzu „Příprava kvašené zeleniny – kysané zelí“ se s Denisou Šimlovou alias Divoženkou v kuchyni naučíte doma připravovat kysané zelí. Na samotné kvašení budete kromě zelí, soli a šroubovacích sklenic potřebovat už jen své šikovné ruce a běžné kuchyňské náčiní. Kvašení či kysání zeleniny patří k tradičním způsobům konzervace zeleniny. Naši předci nakládali zelí po desítkách kil do kameninových soudků. My si jej můžeme napoprvé připravit v malém a ve sklenicích.
V kurzu se dozvíte jaké výhody má kvašená zelenina, jaké jsou vhodné nádoby na fermentování, jaké jsou 3 největší fermentační omyly, jak krok za krokem připravovat kysané zelí, jak krájet, krouhat, mačkat a pěchovat zeleninu do sklenic, jak zeleninu zatížit, abyste se vyhnuli plísni, jak kvašení probíhá a jak zeleninu skladovat a jaké jsou oblíbené zelné kombinace a recepty na jídla s kysaným zelí.
Lektorka vás přípravou kysaného zelí provede krok za krokem a podělí se s vámi o praktické tipy a inspiraci, s čím zelí kombinovat a jak s ním vařit. Součástí kurzu jsou i skripta v PDF.
Kvašení zelí je ideálním začátkem, dá se říci základním kamenem kvašení, takže se po zvládnutí zelí můžete pustit do dalších zeleninových experimentů. A v čem je vlastně kvašená zelenina tak skvělá? Kvašení je prospěšné hned z několika důvodů. Nejenže zvyšuje obsah probiotik a posiluje imunitní systém, ale také zlepšuje vstřebávání živin a prodlužuje trvanlivost zeleniny bez potřeby chlazení nebo přidání chemikálií. Tento proces může pomáhat v detoxikaci těla a snižovat riziko některých chronických onemocnění.
Připojte se k online kurzu „Příprava kvašené zeleniny – kysané zelí“ a naučte se připravovat vlastní kysané zelí jako profesionál!