V lekci „Úzkost v těle“ se pokusíme porozumět tomu, jak tělo reaguje na nebezpečí a také na představu o nebezpečí. Ukážeme si propojení mezi tělem a myslí a proč je důležité obě posilovat. Tato lekce je součástí kurzu „Úzkost v našem životě – 35 tipů na zvládání úzkosti“ vedeného Mgr. Martinou Hazukovou, psychoterapeutkou specializující se na terapii deprese, úzkosti a podporu rodinných pečujících. Kurz je určen všem, kteří se s úzkostí setkávají ve svém osobním životě nebo u svých blízkých.
V rámci tohoto kurzu se dozvíte mnoho zajímavých informací. Například se podíváme na to, jak se úzkost projevuje, jaké jsou její nejčastější typy a jaká část mozku je pro její prožívání zásadní. Naučíme se také, jak můžeme ovládat fungování autonomního nervového systému a proč je to pro nás užitečné. Budeme se zabývat souvislostí mezi stresem a úzkostí a jak funguje cyklus úzkosti a jak ho můžeme narušit.
Další zajímavá témata, kterými se lekce zabývá, jsou vliv pohybu a stravy na naše emoce, umění pozorovat úzkost a důležitost vyhýbat se jí, vliv alkoholu, jídla a nakupování na naše emoce a jak se vyhnout případné závislosti, různé techniky na zklidnění mysli a těla a narušení negativního automatického myšlení.
Kurz je rozdělen na teoretickou a praktickou část a je řazen do jednotlivých kapitol, kterými můžete procházet podle svých potřeb. Podstatné je vnímat kurz jako celek a postupovat postupně a dlouhodobě. Přestože jedna technika sama o sobě možná nebude stačit, věříme, že malé postupné kroky a změny v prožívání úzkosti mohou přinést pozitivní výsledky.